Skip to main content

Üniversitemiz 2023-2024 eğitim-öğretim yılında lisans ve önlisans programlarına burslu (%100 burslu) ve %50 indirimli kontenjanlarına öğrenci alacaktır. Öğrenciler %50 indirimli kontenjanlara ilk 5 tercihlerinde yer vermeleri ve yerleşmeleri durumunda %25 tercih bursundan da faydalanabilecektir.

Kontenjan ve öğrenim ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM burslarının yanı sıra Üniversitemizin “Başarıyı Teşvik ve Burs Yönergesi”ne göre üniversitemizde lisans ve önlisans programlarında aşağıdaki burslar bulunmaktadır. Burs Yönergesinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim-Öğretim Destek Bursu

Üniversitenin eğitim-öğretim programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilere ödeyeceği ücretler üzerinden aşağıda belirtilen oranlarda eğitim-öğretim destek bursu verilir.

 • Öğretmen ve öğretim elemanı eş ve çocukları için %10,
 • Beykoz Üniversitesinde okuyan her bir kardeş için %10,
 • Beykoz ilçesi orta dereceli okullarından mezun öğrenciler için %10,
 • Anlaşmalı kurumlardan mezun olan öğrenciler için %10, (Kültür, Kavram, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri, Sınav, Eryetiş Balkan Okulları mezunları)
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan Mutabakat Metni kapsamında yer alan Milli Sporcular için %100, bu kapsama dahil olmayan diğer Milli sporcular ile üniversitemizin öncelikli olarak değerlendirdiği çeşitli spor müsabakalarında Üniversitemizi temsil edebilecek nitelikte sporcular için %25 ile %100 aralığında Rektör’ün önerisi Mütevelli Heyetin takdir edeceği oranda,
 • Beykoz Üniversitesi çalışanları, eş ve çocukları için %50,
 • Engellilik oranı %50’nin üzerinde olan öğrenciler için %20,
 • YKS’de Türkiye başarı sıralamasında;
 1. İlk 1000 sıralamasına giren öğrenciler için %100 öğrenim bursu, buna ilave olarak öğrencinin yaşam masraflarına destek olmak adına, her eğitim-öğretim yılında ilk 1000 sıralaması ile yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciler için Mütevelli Heyet tarafından ilan edilen miktarda burs verilir.
 2. 1001 ile 5000 sıralamasına giren öğrenciler için %100 öğrenim bursu, buna ilave olarak öğrencinin yaşam masraflarına destek olmak adına, her eğitim-öğretim yılında ilk 1001 ile 5000 sıralaması ile yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciler için Mütevelli Heyet tarafından ilan edilen miktarda burs verilir.
 3. 5001 ile 10000 sıralamasına giren öğrencilere %100 öğrenim bursu verilir