Skip to main content

Beykoz Üniversitesi, İstanbul Beykoz Kavacık’ta beş yerleşkede eğitim-öğretimini sürdürmektedir. Güvenli ortam, modern altyapısı ile eğitim modellerimize özel olarak tasarlanan bu yerleşkeler, öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamlarına göre inşa edilmiştir. Kantinler, kütüphaneler, laboratuvarlar ile atölyeler; revirler, sportif faaliyetleri ile bir üniversite kampüsünde bulunması gereken tüm olanaklara sahiptir.

Kavacık Yerleşkesi’nde; PC Laboratuvarı, Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin uygulamalı derslerinde kullandığı Kabin Laboratuvarı, Dijital Oyun Tasarımı öğrencilerinin oyun tasarladığı Game Laboratuvarı, Lisans Yerleşkesi’nde; Mac Laboratuvarı, PC Laboratuvarı,  Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Mühendislik ve Mimarlık programı öğrencilerine sunulan Çizim Laboratuvarı, yine Mühendislik ve Mimarlık programı öğrencilerine sunulan Fizik Laboratuvarı, Lisans Programları Laboratuvar ve Atölyeler’de Çizim Atölyesi, Sayısal Sistemler Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Gömülü Sistemler Laboratuvarı, Üretim Sistemleri ve Robotik Laboratuvarı, Klinik Psikoloji Uygulama Merkezi ve Hazırlık Yerleşkesi’nde ise Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı öğrencilerinin uygulama alanları olan 2 B-Kitchen ve B-Patisserie uygulama alanları bulunmaktadır.

Kavacık Yerleşkesi’nde 260, Lisans Yerleşkesi’nde ise 121 kapasiteli konferans salonları bulunan üniversitemizde öğrenci kulüplerinin etkinlikleri, konferanslar, konserler, sergiler, söyleşiler gibi diğer faaliyetler üniversitemizde zengin bir kültür-sanat ve eğlence atmosferi yaratmaktadır.